Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
IMAS ONLINE BLOG
????????????????????????????????????
18 marca 2013

Dwadzieścia lat niesienia nadziei – poznajcie Polską Akcję Humanitarną

Chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetkę kolejnej organizacji charytatywnej, z którą współpracujemy, umożliwiając naszym panelistom przekazanie na jej rzecz wynagrodzenia za udział w ankietach.

 

Polska Akcja Humanitarna obchodziła w 2012 roku 20-lecie istnienia. Od momentu zorganizowania pierwszego konwoju dla mieszkańców oblężonego Sarajewa 26 grudnia 1992 roku, Fundacja dotarła do potrzebujących w 44 krajach. To dzięki pomocy wspierających ją osób, już od dwóch dekad odpowiada na potrzeby ludzi poszkodowanych w wyniku kryzysów humanitarnych oraz ludności borykającej się z ubóstwem, brakiem dostępu do wody, żywności czy edukacji.

 

Polska Akcja Humanitarna na przestrzeni 20 lat zapewniła dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy ludzi,  ufundowała ponad 10 milionów posiłków dla niedożywionych dzieci w Polsce  oraz pomogła kilkunastu tysiącom dzieci, kobietom w ciąży i matkom w ramach programu dożywiania w Sudanie Południowym i Somalii.  Fundacja stworzyła także możliwość zdobywania edukacji już ponad 25 tysiącom uczniów oraz pomogła 17 tysiącom uchodźców mieszkających w Polsce.

Pomoc PAH dla ofiar konfliktu zbrojnego w byłej Jugosławii w 1992 r. zapoczątkowała stałą działalność humanitarną Fundacji – pomogła ludności poszkodowanej w ponad kilkudziesięciu kryzysach, takich jak m.in. powodzie w Polsce (1997, 2001, 2010), trzęsienie ziemi na Haiti czy pomoc dla uchodźców syryjskich, na co przeznaczyła już ponad 260 mln złotych.

Fot. Materiały informacyjne PAH

Obecnie Fundacja prowadzi misje w Sudanie Południowym, Somalii i Autonomii Palestyńskiej, gdzie koordynuje projekty wodno-sanitarne oraz działania mające na celu poprawę sytuacji żywnościowej lokalnej ludności. PAH działa także na terenie Polski poprzez program Pajacyk, prowadząc działania edukacyjne i udzielając pomocy uchodźcom i repatriantom.

Pajacyk

Z okazji 20-lecia PAH wydała płytę „Uwaga, uwaga”, która od listopada 2012 dostępna jest w sklepach muzycznych. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na działania PAH. Muzykę do tytułowego utworu na płycie napisał Grzegorz Turnau, słowa – Andrzej Sikorowski. W nagraniu piosenki udział wzięli wokaliści tacy jak Kuba Badach, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Aga Zaryan.

Poniżej możecie obejrzeć wideo do piosenki „Uwaga, uwaga” na oficjalnym kanale PAH w serwisie YouTube.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji znajdziecie pod adresem http://www.pah.org.pl/

 

Komentowanie zamknięte