Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
IMAS ONLINE BLOG
sw_mikolaj_00
10 lipca 2012

Rozumieć i pomagać – poznajcie Fundację Świętego Mikołaja.

Wielu panelistów wspiera za naszym pośrednictwem organizacje charytatywne. Dziękujemy za to! W ramach propagowania takiej aktywności, zamierzamy trochę przybliżyć ich działania. Jako pierwszą poznajcie Fundację Świętego Mikołaja!

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku, a wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół pod szyldem Agencji Świętego Mikołaja.

Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron – biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Chcemy widzieć i rozumieć ludzi skrzywdzonych, ludzi w potrzebie – mówi Sylwia Romańczak, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Fundacja Świętego Mikołaja obecnie pomaga rodzinnym domom dziecka w ramach programu „Grunt to rodzina”, funduje stypendia dla zdolnych dzieci z ubogich rodzin w ramach programu „Solidarni”, a także wspiera samotne matki i matki w pracy (programy „Uśmiechnij się mamo” i „Mama w pracy”).

Program „Grunt to rodzina” / fot. udostępniona przez Fundację

Program „Grunt to rodzina” / fot. udostępniona przez Fundację

Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem nagród:

  • Europejska Nagroda Obywatelska 2011. Nagroda przyznawana przez Parlament Europejski
  • W 2010 r. wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania za działalność na rzecz przełamywania stereotypów wobec pracujących matek oraz wprowadzania nowych standardów zatrudniania kobiet,
  • Ubi Caritas 2008,
  • TOTUS 2006 w kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”,
  • Pro Publico Bono 2005 w kategorii ochrony zdrowia, pomocy społecznej i charytatywnej za najlepszą inicjatywę obywatelską.

Fundacja Świętego Mikołaja jest Organizacją Pożytku Publicznego. Zachęcamy do wspierania Fundacji – nr KRS 0000126602.

 

Liczba komentarzy: 1

  1. Marcin pisze:

    Lubię Fundację Świętego Mikołaja i uwielbiam tez przedświąteczne licytacje prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego w Trójce na ich rzecz.