Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem
IMAS ONLINE BLOG
platnosc_580
5 kwietnia 2012

Wprowadzamy naliczanie punktów za rozpoczęte ankiety!

Od kwietnia tego roku wprowadziliśmy wynagradzanie za rozpoczęte ankiety! Stosowna informacja znajdzie się w zaproszeniach do badania.

Każda osoba, która choć raz zetknęła się z „odrzuceniem” przez ankietę z powodu rozmaitych warunków wie, że to mało przyjemna sytuacja. Niestety, takie właśnie są zasady profesjonalnych badań rynku – nasi klienci potrzebują do swoich badań rozmaitych osób różniących się od siebie. Czasem potrzebują posiadaczy psów, czasem osób w określonym wieku… I chociaż tłumaczymy, że nie ma co brać do siebie takiego typu „odrzuceń”, to jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to przyjemne.

Od tego miesiąca wprowadzamy więc pewną drobną rekompensatę za Waszą aktywność. W badaniach będzie można dorobić od 1 do 10 punktów  za to, że się z badania odpada. Wielkość tej kwoty punktowej będzie ustalana na podstawie przewidywanego czasu trwania kwestionariusza rekrutacyjnego.

Mamy nadzieję, że ta dobra wiadomość ucieszy osoby odpadające z ankiet!

 

Liczba komentarzy: 42

 1. marta pisze:

  Bardzo dobry pomysł…. Nie raz i nie dwa odrzucano mnie gdyż nie spełniałam jakiś tam warunków…..

 2. Elzbieta Pelk-Pachulska pisze:

  dziekuje i pozdrawiam

 3. Elka pisze:

  Mnie często odrzucają z ankiety.Jak będzie się dostawać punkty za odpadnięcie to już coś.DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

 4. Alfu pisze:

  Kiedy można spodziewać się możliwości polecenia osób?

 5. IMAS OnLine pisze:

  Nie planujemy tego wprowadzać w najbliższym czasie, prawdopodobnie nie będzie takiej możliwości w całym 2012 roku. Pracujemy natomiast nad innymi zmianami, które mogą być ciekawsze dla naszych panelistów :)

 6. Elżbieta pisze:

  Wspaniały pomysł!!! Bardzo się cieszę, że ktoś o tym pomyślał. Dziękuję!!

 7. ubidragon pisze:

  Bardzo dobry pomysł, który jest już stosowany w GlobalTestMarket.
  Takie częste odrzucanie i brak jakiegokolwiek wynagrodzenia może szybko zniechęcić, gdyż po dłuższym czasie zebrana ilość punktów jest niska i daleko od jakiegokolwiek wynagrodzenia a łączny czas stracony liczony jest w dziesiątkach minut nie wspominając już o udzielaniu w takich ankietach odpowiedzi nie tylko personalnych danych ale także odpowiedzi na pytania z nagradzanych ankiet.

 8. Neo pisze:

  Jednak myślę, że opcja polecania też jest bardzo pożądana. Tym bardziej, że widnieje w panelu już chyba od samych początków. 😉

 9. tadeusz pisze:

  Bardzo lubię wypelniac ankiety ,mile spedzam czas przy tym ,relax i duzo zdobywam wiadomosci przy okazji .tadeusz

 10. konkretna pisze:

  świetny pomysł! dziękuję

 11. Basia pisze:

  Bardzo dobry pomysł – punkty za szczere chęci wypełnienia ankiety.

 12. Barbara pisze:

  Uważam ,że jest to bardzo dobre rozwiązanie.Uzyskanie choćby tych kilku punktów, zachęca mnie do dalszej współpracy.Bo szczerze mówiąc wcale nie jest łatwo zakwalifikować się do badań( od maja na 8 badań rozpoczętych, zakwalifikowałam się tylko do jednego).

 13. Beata pisze:

  Bradzo sie ciesze za te punkty, miła niespodzianka :)

 14. marzena.7 pisze:

  To bardzo dobre posunięcie. Cieszę się, bo nareszcie mam jakieś punkty na koncie. Dziękuję.

 15. Ela pisze:

  Szczerze to ani razu nie dostałam się do żadnej ankiety ;/

 16. IMAS OnLine pisze:

  @Ela, nie rezygnuj! @marzena, Beata, Basia, Barbara i inni – cieszymy się, że Wam się podoba!

 17. Forum Zarabianie pisze:

  Szkoda, że dajecie tylko 2 punkty, ale zawsze to 2 punkty do przodu. Mam nadzieję, że w tym miesiącu uda mi się dozbierać brakujące 49 punktów do bonu 30 zł.

 18. laqi7 pisze:

  fajnie że są te punkty tylko żeby były one jeszcze dopisywane do konta bo u mnie nie zostały dopisane a w ankiecie jasno było napisane że jak się odpadnie to zostaną 2pkt dopisane i nic. zero odpowiedzi również na maila którego wysyłam w tej kwestii :/

 19. IMAS OnLine pisze:

  @ laqi7 – kiedy do nas pisałeś? Czy możesz jeszcze raz wysłać zgłoszenie na pomoc@imasonline.pl ?

 20. laqi7 pisze:

  wysyłałem zapytanie za pomocą formularza umieszczonego na stronie imasonline.pl obecnie wysłałem maila z własnej poczty może teraz dotrze.

 21. IMAS OnLine pisze:

  Punkty już naliczone. Jak się okazało, były problemy z formularzem do wysyłania maile z panelu, właśnie go naprawiamy. Dziękujemy.

 22. laqi7 pisze:

  super punkty doliczone.dziękuję i pozdrawiam.

 23. Arek pisze:

  Muszę dodać stosowną informację na swoim blogu. Bardzo się cieszę.

 24. Magda pisze:

  Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, że w części ankiet odpowiadamy na szereg pytań na swój temat, a odpadamy w połowie, kiedy już dostarczyliśmy wielu informacji.

 25. Grzegorz Kuc pisze:

  mnie to cieszy.

 26. wojbal7117 pisze:

  Nie ładnie jest manipulowanie oceną za przeprowadzenie badania. Najpierw zostało przeprowadzone badanie, w sumie padło ok. 10 – 15 pytań na, które udzieliłem odpowiedzi oraz podanych zostało szereg ankiet (składały się ze wskazań od 1 do 5) – po czym „radośnie” wyskoczył komunikat, że nie kwalifikujesz się do badania! Przecież to kpina. Naliczenie za przeprowadzenie badania – 1 punkt. Żałosne. To już nie jest pierwszy raz. Jak tylko „naprawicie” dostęp do konta, kasuję je i żądam wypłacenia należności – a tego troszkę jest, jestem tu dobre parę lat. Nie po to marnuję swój czas, żeby być „wprowadzanym w błąd” i wykorzystywanym. Ludzie to nie idioci i też mają pojęcie o badaniu marketingowym.

 27. IMAS OnLine pisze:

  Bardzo dobrze, że Pan o tym napisał, postaramy się wyjasnić, dlaczego został Pan odrzucony przez system.

  W naszych badaniach stawiamy na jakośc odpowiedzi. We wczorajszym badaniu dodaliśmy nowy sposób weryfikacji danych. W jednym z pytań umieściliśmy prośbę, by zaznaczyć jedną konkretną odpowiedź, nie związaną merytorycznie z badaniem. Nie była ona jakoś szczególnie ukryta, a co więcej – poinformowaliśmy o tym najpierw w przesłanym zaproszeniu, a potem na pierwszym ekranie ankiety. Zachowaliśmy się fair uprzedzając o tym.
  Pan niestety nie zaznaczył tej odpowiedzi, a była ona umieszczona w jednym z ostatnich pytań. W związku z tym system odrzucił Pana ankietę.
  Jak widać po statystykach badania, odadło na tym pytaniu mniej, niż 5% respondentów. To by się zgadzało z naszymi zwykłymi obserwacjami dotyczacymi jakości uzyskanych danych – zdecydowana większośc respondentów świetnie pracuje.
  Wrócimy do tego w najbliższym wpisie na blogu IMAS OnLine.
  Pozdrawiamy,
  Zespół IMAS OnLine
  ps. Mam nadzieję, że zrozumie Pan nasze działanie. Jesli ma Pan ochote odejść – nie ma kłopotu, otrzyma Pan zgromadzone środki – konto już jest dostepne. Mamy jednak nadzieję na to, że pozostanie Pan i będzie poprawnie wypełniał ankiety.

 28. Gabrysia pisze:

  Fajny pomysł. bo ja niestety nie miałam jeszcze okazji wypełnić żadnej ankiety bo zawsze odpadam :)

 29. Basia pisze:

  Bardzo jestem zadowolona z wprowadzonych zmian,widać że zależy Wam na ankieterach i znacie ich problem z odrzuceniem.
  Serdecznie pozdrawiam

 30. Jacek pisze:

  Popieram, o pomysle tym dawno pisalem maile jak jeszcze nie byl wprowadzony. Nie chodzilo o to, ze przykro sie robilo, ale ze poswiecalo sie czas. Poza tym odpowiada sie w ankiecie rekrutacyjnej na wiele pytan, ktore w pewnym zakresie rowniez daja jakis obraz statystyczny firmie i pozwalaja zbudowac wnioski. Jakby nie bylo, to punkty sa pewna forma wynagrodzenia za wlozony wklad, czyli nasz czas poswiecony na udzielanie odpowiedzi. Tak wiec milo, ze to nastopilo :).

  Popieram tez akcje z dodatkowym pytaniem podrzuconym w nakiecie, ktore pozwoli eliminowac bezmyslne odklikanie ankiety i tym sposobem wyeliminuje nieuczciwosc ankietowanych. Jesli sie chce zarabiac na punktach, ktore daja przeciez pozniej wymierne korzysci, to trzeba do zadania podchodzic uczciwie.

  Jest jeszcze jedna sytuacja, z ktora zespol musi sobie poradzic. Czasem otrzymuje przy probie wejscia na ankiete komunikat „Uwaga!!! Fala ma status inny niż w trakcie!!!” i nic nie mozna zrobic.
  Zglaszam to zawsze mailem jak w ostatni weekend i otrzymuje czasem odpowiedz po kilku dniach. Po jednym z takich zgloszen i odpowiedzi udostepniono mi ankiete i wypelnilem. Po ostatnim na przyklad juz nie otrzymalem odpowiedzi, a gdy sprobowalem ponownie po 2 dniach, to ankieta byla czynna, ale tez juz wyczerpana pula osob. Na pocieszenie obiecano mi 2 pkty i to jest juz pozytywne i mile.

  Pozdrawiam.

 31. IMAS OnLine pisze:

  Dziękujemy Jacku za komentarz. Słuchamy Waszych rad i staramy się je realizować w miarę naszych możliwości :)

  Odnośnie komunikatu – tak, znamy ten problem. Przy najbliższej większej pracy nad działaniem panelu postarmy się to naprawić.

  Pozdrawiamy,
  Zespół IMAS OnLine

 32. Gosia pisze:

  świetny pomysł :)

 33. Sebastian pisze:

  I bardzo dobrze, niektóre ankiety są tak skonstruowane, że człowiek siedzi przy nich już 20 minut a tu nagle odpada w 13 pytaniu, a te 13 pytań potrafi być naprawdę rozbudowane. Tak więc cieszę się, że ktoś poruszył ten problem.

 34. Tomasz pisze:

  Uważam że to super pomysł!!!!!

 35. seniorewa pisze:

  Witam i wyrażam zdziwienie ,że nikt nie przewidział iż pod tym samym adresem mieszka kilku użytkowników. W moim przypadku córka studentka 25 lat chętnie odpowiedziała by na ankietę gdy ja w wieku 69 nie odpowiadam kryteriom.brak możliwości wskazania kilku opcji też zniekształcawizerunek ankietowanego .Jestem emerytką ale jednocześnie rtncistką ,wykonuję rózne prace społeczne oi okresowo pracuję.Wszystkie czynności są jednoczesne ale mogę wpisac tylko emeryt.Pozdrawiam.

 36. Ewa Lach pisze:

  Dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi uwagami. Z założenia jeden adres mailowy jest przypisany do jednej osoby, dlatego też jeśli Pani córka również chciałaby uczestniczyć w naszych badaniach, zachęcamy aby również założyła konto w panelu IMAS Online. Wtedy będzie otrzymywać własne zaproszenia do ankiet i nie będzie kłopotów z ewentualną dyskwalifikacją.
  Jeśli zaś chodzi o zaznaczanie kilku opcji statusu osoby badanej, generalnie przyjmuje się, że przy jednej możliwości wyboru najbardziej odpowiednia jest ta opcja, która dostarcza największego dochodu. Niestety nie możemy mieć wpływu na wewnętrzną konstrukcję niektórych ankiet, natomiast we własnych badaniach staramy się zapewnić respondentom możliwość wielokrotnego wyboru. Pozdrawiamy :)

 37. Joanna pisze:

  Moim zdaniem to dobry pomysł, niby tych punktów jest niewiele, ale zawsze coś. Ale chciałabym poruszyć inny temat, mianowicie czas wypełniania ankiet. Kilkukrotnie zdarzyło się, że informację o zaproszeniu na maila otrzymywałam tego samego dnia, w którym upływał termin wypełnienia. Czasami udawało mi się wypełnić je w terminie, zazwyczaj jednak otrzymywałam zaproszenia, powiedzmy w poniedziałek między 22 a 23, a we wtorek rano nie mogłam już wypełnić ankiety, bo upłynął termin do poniedziałku właśnie. Teraz też mam właśnie taką sytuację, mam maila z wczoraj, z godziny 23.11 w nocy (o tej porze już spałam), a termin już upłynął.

 38. Marcin Piwowarczyk (IMAS OnLine) pisze:

  Dzięki Joanno za Twój wpis! Mamy świadomość tego problemu i przy każdym badaniu staramy się wysyłać tylko tyle zaproszeń, aby uzyskać odpowiednią liczbę wypełnionych ankiet i nie więcej. Czasem nam się udaje przewidzieć, ile osób kliknie w link, a czasem nie.

 39. Anna pisze:

  Dodając te punkty do konta tak kombinujecie, aby człowiek nie nazbierał puli należnej do wypłaty. Nie zawsze mam za odrzucenie dodawane punkty. Ba, zdarzało się, że brałam udział w rekrutacji do badania, wypełniłam całą ankietę (nie otrzymując za to żadnych punktów) i czekałam na ciąg dalszy – czyli badanie „właściwe”, ale żadnego sygnału w tej sprawie nie otrzymałam, mimo informacji, że zakwalifikowałam się do tego badania.

 40. Ewa Lach (IMAS OnLine) pisze:

  Dziękujemy za komentarz. Podczas naliczania punktów za badania staramy się zawsze robić to jak najszybciej, lecz na ogół sprawdzenie i podliczenie kilkuset ankiet zajmuje niestety trochę czasu. Jeśli uważa Pani, że powinna otrzymać punkty za badanie a tak się nie stało, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem pomoc@imasonline.pl. Postaramy się pomóc!

 41. Lila pisze:

  Ten pomysł z małą liczbą punktów za badanie jest bardzo dobry. Dołączyłam do programu już jak ten przepis obowiązywał i przyznam, że gdyby nie on to bym się chyba zniechęciła, bo „załapuję” się na jakąś 1/3 – 1/4 badań. Pół biedy jeśli nie zdążę wypełnić – kiedy są krótkie terminy, to już moja rzecz, że nie siedzę ciurkiem przy komputerze, ale smutno jeśli mam komunikat że się nie kwalifikuję. Ja rozumiem, że to się może zdarzyć, taki urok badań, ale przykro by mi było odbijać się od takiego komunikatu w co drugim badaniu. A tak jest „cukierek” – nagroda pocieszenia – 1 pkt. Od razu inaczej, naprawdę. Choćby szacunek dla mnie że otwieram i przystępuję – bonus za gotowość.
  Bardzo dobry pomysł.

 42. Marcin Piwowarczyk (IMAS OnLine) pisze:

  Dziękujemy, bardzo za ten miły komentarz!
  Życzymy jak najwięcej „czekoladek”, czyli pełnych badań :)